Okuyucular soruyor: Elektrik Faturası Nereye Yatırılır?

PTT’de elektrik faturası yatırılır mı?

Anlaşmalı elektrik dağıtım şirketleri adına elektrik faturası ödemelerinizi PTT işyerlerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Pttmatikler ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz.

Elektrik faturasını hangi bankalar alıyor?

Tüm banka Şubelerinden ve internet bankacılığından faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Şu anda anlaşma kapsamındaki Bankalar,

 • AKBANK.
 • AKTİF BANK.
 • ALTERNATİF BANK.
 • ALBARAKA BANK.
 • BURGAN BANK.
 • DENİZBANK.
 • FİNANS KATILIM BANKASI.
 • FİBABANK.

Elektrik borcu nasıl ödenir?

Elektrik faturası hangi yollardan ödenebilir?

 1. Elektrik faturası ödeme yerleri ve yöntemleri:
 2. Elektrik şirketinin veznelerinden nakit veya kredi kartı ile.
 3. Anlaşmalı bankalarda gişelerden, ATM’lerden, hesaptan, internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya otomatik ödeme ile.

Elektrik borcu nasıl öğrenilir?

Eğer faturanızı kaybettiyseniz ve SMS ya da eposta ile almıyorsanız elektrik borcunuzu sorgulamak Sözleşme Hesap No gereklidir. Bu numarayı 444 4 372 numaralı Enerjisa çağrı merkezinde borç sorgulamak için kullanabilirsiniz.

Indirimli elektrik faturasını nereden ödeyebilirim?

Elektrik faturaları, PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noktalarından ödenebiliyor.

Tapu harcı PTT’ye yatırılır mı?

Tapu Harcının Ödenebileceği Bankalar Tapu harcı, PTT, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları hariç olmak üzere tüm bankaların kredi kartları ile Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden ödenebilir. PTT. Ziraat Katılım Bankası Ziraat Bankası

You might be interested:  Hızlı Cevap: Itü Elektrik Mühendisliği Hangi Kampüste?

Son ödeme tarihi geçmiş elektrik faturası nereye ödenir?

Bilindiği üzere, elektrik faturaları PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noklarından yapılabiliyor. Peki, geciken elektrik faturası nereye ödenir? Gecikmiş faturalar, tahsilât anlaşması olan tüm bankalar tarafından tahsil edilebiliyor.

CK Boğaziçi Fatura ödeme Nasıl Yapılır?

CK Boğaziçi internet sitesindeki online işlem merkezi aracılığıyla kredi kartı bilgilerinizi ve abone numaranızı girerek ödeme yapabilirsiniz. 6

Vakıfbank elektrik Fatura ödeme Nasıl Yapılır?

Elektrik, su, telefon, doğalgaz, kablolu yayın ve internet faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilir; İnternet Bankacılığı, 0850 222 0 724 Çağrı Merkezi üzerinden ya da ATM’lerinizden ödeme yapabilirsiniz.

Fatura olmadan elektrik borcu ödenir mi?

Elektrik Faturamı kaybettim nasıl öderim? Elektrik faturanızı kaybetmenizin fatura öderken etkisi olmaz. Eski faturanızla ya da adres, abonelik numarası gibi elektrik faturanız üzerindeki bilgileri biliyorsanız, ödeme noktalarından faturanız bulunur ve elektrik fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Internetten elektrik faturası ödenir mi?

İnternetten elektrik faturası ödenir mi? TEDAŞ’ın resmi internet sayfasında yer alan bilgilere göre, internet ortamında fatura ödemesi ancak anlaşmalı olan bankalarda hesabın olması halinde geçmişe dönük borçlar da dâhil olmak üzere ilgili bankanın web sitesinden gerçekleştirilebiliyor.

Elektrik faturası internet bankacılığından nasıl ödenir?

Ekranda talep edilen bilgileri girerek İnternet Bankacılığı hizmetine giriş yapın. Soldaki menüden “Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme ” adımlarını takip edin. “Kurum Tipi” bölümünde “ Elektrik ” seçeneğini işaretleyin. “Kurum Adı” bölümünde hizmet aldığınız elektrik dağıtım kurumunu seçin.

Enerjisa borç sorgulama nasıl yapılır?

444 4 372 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilir, daha önceki faturanızın üzerinde bulunan 10 haneli Sözleşme Hesap No ile borç sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Gediz Elektrik borcumu nasıl öğrenirim?

Gediz Elektrik Borç Sorgulama

 1. Gediz Elektrik internet sitesindeki Hızlı Borç Sorgulama uygulamasından.
 2. 444 4 186 numaralı Gediz Eleketrik çağrı merkezi sesli yanıt sistemi aracılığıyla.
 3. Tesisat ve sayaç numarasını girerek Online işlem merkezine üye olarak.
You might be interested:  Sık sorulan: Raylı Sistemler Elektrik Ve Elektronik Teknolojisi Hangi Üniversitelerde Var?

Su faturası borcu nasıl öğrenilir?

E-DEVLET İSKİ BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME – www.turkiye.gov.tr adresini tıklayarak, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-Devlet sistemine giriş yapın. – Ardından arama çubuğuna “İSKİ borç ödeme” yazın. – Karşınıza çıkacak sayfada ödenmemiş fatura bilginizi ve ne kadar borcunuz olduğunu göreceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector