Okuyucular soruyor: Elektrik Dağıtım Şirketini Nereye Şikayet Edebilirim?

Elektrik dağıtım şirketleri Hangi Bakanlığa Bağlı?

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Elektrik için nereyi arıyoruz?

Elektrik kesintisi ya da arıza durumlarında 186 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir.

Başkent elektrik nereye şikayet edilir?

Başkent EDAŞ telefon numarası 186’dır.

Tedaş’a dilekçe nasıl gönderilir?

Tedaş’a dilekçe yazarken mutlaka dilekçeyi bağlı bulunduğunuz il sınırlarındaki Tedaş müdürlüklerine göndermeniz gerekir. Tedaş müdürlüklerine hitaben yazılan dilekçeler Tedaş tarafından dikkate alınacaktır. Dilekçenin türü ne olursa olsun mutlaka abone sayaç numarasını dilekçeye yazmanız gerekir.

Elektrik dağıtım şirketlerini kim denetler?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik dağıtım şirketlerinin denetiminde ihtisas sahibi kamu kurum ve kuruluşlarına ayrı ayrı yetki devri yapabilecek. Bakanlığın, Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Istanbul hangi elektrik sirketi?

Genellikle İstanbul bölgesinde abonelik ve fatura ödeme işlemlerinde elektrik satış şirketi olan CK Boğaziçi Elektrik hizmet verirken, arıza ve kesinti gibi daha teknik konularda elektrik dağıtım şirketi BEDAŞ hizmet vermektedir.

Elektrik kesintisi nasıl öğrenilir?

Enerjisa Mobil uygulamasının yanı sıra; Dağıtım Şirketlerine ait Mobil 186 uygulaması, 186 Çağrı Merkezi ve dağıtım bölgesine ait web sitesi üzerinden anlık ve gelecek planlı bakım çalışmalarını takip edebilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Elektrik Faturası Dağıtım Bedeli Ne Demek?

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler nelerdir?

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığımızda önereceğiniz en etkili çözümler aşağıdaki gibidir; – Elektrik gittiğinde basit devre elemanları ile ışık elde edilebilir.2 pil, bir ampul,anahtar ve pil yatağı ile basit devre oluşturulabilir. – Telefon ve tabletler için powerbank kullanılabilir.

Elektrik kesintisi kaç saat olabilir?

Kesinti önceden bildirilse de bunun bir limiti bulunuyor. Bildirimli dahi olsa günlük kesinti süresi azami 12 saati geçemiyor.

Başkent elektrik dağıtım A Ş kimin?

1 Temmuz 2008 tarihinde Sabancı Verbund ortak girişimi, Başkent EDAŞ ‘ın yüzde 100 hisselerinin blok satışı yöntemiyle gerçekleşen özelleştirme ihalesini kazanmıştır. Başkent EDAŞ hisselerinin Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye devri 28 Ocak 2009 tarihinde gerçekleşmiştir.

Elektrik kesintisi kime sorulur?

186 numaralı elektrik arıza ve kesinti hattını, veya dağıtım şirketinizin çağrı merkezini arayarak dağıtım şirketi yetkililerine ulaşabilir, kendilerinden bilgi alabilirsiniz.

Ankara elektrik kesintisi için neresi aranır?

Elektrik Arıza Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 186. Elektrik arızaları ile ilgili görevli şirket bölgedeki elektrik dağıtım şirketidir.

Elektrik arızası için nereye dilekçe yazılır?

Tüketici hizmetleri merkezinin telefon, internet, faks ve e-posta bilgilerini herhangi bir elektrik faturanızın üzerinde bulabilirsiniz. Ancak Türkiye çapında tüm illerde elektrik ihbar ve şikayet hattı numarası 186’dır ve bulunduğunuz bölgede bu numarayı arayarak müracaatınızı yapabilirsiniz.

Elektrik dağıtım şirketleri ne iş yapar?

Dağıtım şirketi, şehir dağıtım ağlarının bakım, onarım ve işletilmesinden sorumludur. Bu ağlardan alınan elektrik perakende satış şirketleri aracılığıyla dağıtım şirketini ödenir ( dağıtım bedeli).

TEDAŞ’ın yüzde kaçı devletin?

TEDAŞ sermayesi 22 milyar lira TL olup tamamı devlete aittir. Bu; Enerji Bakanlığı’nın teklifi üzerine Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı ile değiştirilebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector