Mekatronik Mühendisliği Nasıl?

Mekatronik Bölümü mezunu ne iş yapar?

Mekatronik teknikeri; teknolojik alanda bulunan her türlü elektronik, mekanik ve elektrikli cihazların üretilmesinden bakım ve onarımlarının yapılmasına ve işletilmesine kadar tüm detayları ile ilgilenen kişidir.

Mekatronik mühendisliği nasıl olunur?

Mekatronik mühendisi olmak için üniversitelerde bulunan 4 yıllık Mekatronik mühendisliği bölümünde okumak gerekir. Bu lisans bölümünden mezun olan kişiler Mekatronik mühendisi olmaya da hak kazanırlar. Yeni fikir üreten mekatronik mühendisleri ekip çalışmasına da yatkın olabilirler.

Mekatronik mühendisliği nasıl bir meslek?

Mekatronik mühendisliği bölümü hassas ve zeki ürün tasarımında, talep ve sorunlara çözüm getirmek üzere, makine, elektrik- elektronik ve bilgisayar mühendisliği bilim dallarının birleşimi ifade eden disiplinler arası bir mühendislik dalının yetiştirildiği bir bölümdür.

Mekatronik mühendisliği dersleri nelerdir?

Mekatronik Mühendisliği bölümünde hangi dersleri göreceksin/gördün? Her Mühendislik bölümünde olduğu gibi; Matematik, Fizik, Kimya, Temel Programlama, Teknik Resim, Mesleki İngilizce gibi derslerini göreceksiniz.

2 yıllık mekatronik Bölümü mezunu ne iş yapar?

Mekatronik (MYO) Mezunu Ne İş Yapar? Bu bölümden mezun kişiler robotik üretiminde çalışırlar. Robot üretiminde teknikerlik alanında çalışmaktadırlar. Mühendis yardımcısı olarak üretime destek verirler.

Mekatronik teknisyeni ne kadar maaş alır?

Mekatronik Teknikeri maaşı ortalama aylık 3.850 – TL’dir. En düşük maaşı 3.000 -TL, En yüksek ise 5.800 – TL’dir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ev Elektrik Tesisatı Nasıl Döşenir?

Mekatronik Mühendisliği hangi alanlarda çalışır?

Mekatronik Mühendislerinin Çalışabileceği İş Alanları

 • Robotik.
 • Haberleşme.
 • Eğitim.
 • Uzay.
 • Kimyasal işleme.
 • Otomotiv Sanayi.
 • Sağlık hizmeti.
 • Üretim endüstrileri.

Mekatronik Mühendisliği hangi alanları kapsar?

Mekatronik mühendisliği, hassas ve zeki ürün tasarımında, talep ve sorunlara çözüm getirmek üzere, makine, elektrik-elektronik ve bilgisayar mühendisliği bilim dallarının birleşimini ifade eden disiplinlerarası bir mühendislik dalıdır.

Mekatronik öğretmeni nasıl olunur?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programlarının; Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzunda belirtilen bölümlerinden mezun olanlar, ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı ‘nda başarılı oldukları takdirde Mekatronik Öğretmenliği lisans programına dikey geçiş yapabilirler. Bu mesleğin eğitimi, 4 yıldır.

Mekatronik Mühendisliği ne is yapar maaşları?

Mekatronik mühendisinin tecrübesi arttıkça ve işinde uzmanlaştıkça maaşta doğru orantılı bir şekilde artar. 10 yıl tecrübeye sahip olan mekatronik mühendisi ortalama 9.000 TL ile 20.000 TL arası maaş almaktadır. Kamuda çalışacak yeni mezun mekatronik mühendisi minimum 5.500 TL ile başlaması muhtemeldir.

Elektrik elektronik mühendisliği ne kadar maaş alıyor?

Ortalama olarak 5 yıl tecrübeli elektrik elektronik mühendisleri yaklaşık olarak 6000 TL maaş alırlar.

Otomasyon mekatronik Nedir?

Mekatronik “, en basit anlatımıyla; makina, elektronik ve yazılım kombinasyonundan oluşan sistemler ile ilgilenen bir dalıdır. – Mekanik ve elektronik arızaların giderilmesini sağlar, – Mekatronik, makine ve elektronik mühendislerine yardım eder,.

Mekatronik mühendisliği hangi üniversitede okunur?

Mekatronik Mühendisliği Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

 • AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (Teknoloji Fakültesi) Devlet.
 • BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 • DÜZCE ÜNİVERSİTESİ
 • ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
 • ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (İÖ)
 • FIRAT ÜNİVERSİTESİ
 • ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
 • İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Mekatronik Mühendisliği kaç yıldır?

Mekatronik mühendisliği bölümü 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Bazı üniversitelerde hazırlık sınıfı okutulduğu için bu bu süre 5 yıla çıkabilir.

You might be interested:  Elektrik Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır?

Mekatronik Mühendisliği ingilizce şart mı?

İngilizce hazırlık sınıfı zorunlu olup, yatay ve dikey geçişle katılanlarla birlikte toplam kayıtlı 851 lisans, 109 yüksek lisans ve 45 doktora öğrencisi vardır. 2018-2019 Öğretim yılından itibaren lisans programımız MÜDEK ve Bologna standartlarını daha yakından sağlamak üzere revize edilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector