Hızlı Cevap: Günü Geçen Elektrik Faturası Nereye Ödenir?

Ödenmeyen elektrik faturası kaç günde kesilir?

Yapılan bu uyarının ardından ikinci faturanın gelmesiyle beraber, ikinci faturada ödenmediği takdirde yetkili kurumlar aboneleri son kez ikaz eder. Yapılan ikazın ardından ikinci faturanın 5 gün içerisinde ödenmemesi halinde abonenin elektriğinin kesileceği belirtilir.

Elektirik su faturası nereye ödenir?

Elektrik faturaları, PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noktalarından ödenebiliyor.

Cumartesi günü elektrik faturası nereye ödenir?

Peki, Elektrik faturası hafta sonu ödenir mi? Elektrik faturası hafta sonu açık olan yetkili ödeme noktalarından yapılabiliyor. Hafta sonu açık olan anlaşmalı veznelerini www.bedas.com.tr web adresinde yer alan “Hizmetlerimiz/ödeme Noktalarımız” butonundan öğrenebilirsiniz.

PTT elektrik faturası ödeme alıyor mu?

Elektirk Tahsilatları Anlaşmalı elektrik dağıtım şirketleri adına elektrik faturası ödemelerinizi PTT işyerlerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Pttmatikler ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz.

Elektrik faturası kaç gün ödenmezse kesilir 2020?

Fatura bedeli, bildirimi takip eden beş iş günü (dahil) içerisinde ödenmezse tüketicinin elektriği kesilir. Tüketicinin kullanım yeri adresine gönderilen fatura veya bildirim tüketiciye tebliğ edilmiş sayılır.

You might be interested:  Sık sorulan: Mekatronik Mühendisliği Hangi Üniversitede Var?

Elektrik faturası kaç ay ödenmezse kesilir 2021?

Elektrik faturalarının ödenmemesine bağlı olarak gerçekleşen enerji kesintisi ise ödenmemiş fatura iki aylık olduğunda gerçekleşiyor. Son iki aya ait faturalandırılan tutarın ödenmemesi durumunda enerji kesimi işlemleri yapılıyor.

Elektrik su faturası nasıl ödenir?

Elektrik faturası hangi yollardan ödenebilir?

  1. Elektrik faturası ödeme yerleri ve yöntemleri:
  2. Elektrik şirketinin veznelerinden nakit veya kredi kartı ile.
  3. Anlaşmalı bankalarda gişelerden, ATM’lerden, hesaptan, internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya otomatik ödeme ile.

Tam kapanmada fatura ödeme yerleri açık mı?

Tam kapanma süresince ödeme olanağı bulamayan müşteriler ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borçtan dolayı kesme işlemi yapılmayacak. Elektrik ve gazda, sayaç okuma faaliyetleri, sağlık tedbirlerine uyularak devam edecek.

PTT su faturası nasıl ödenir?

Su dağıtım şirketlerinden adınıza düzenlenen su faturası tahsilatlarınızı PTT işyerlerinden ve diğer kanallardan kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Pttmatikler ile posta çeki hesabınız ile de İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) sistemi ile PTT şubelerinize uğramadan da fatura ödemelerinizi yapmanız çok kolaydır.

Hafta sonu karttan fatura ödenir mi?

Elektrik faturalarının ne kadar olduğu ve en son hangi gün ödenmesi gerektiği, abone olan taşınmaz mal adına gelen faturanın üzerinde belirtiliyor. Elektrik faturası hafta sonu açık olan yetkili ödeme noktalarından yapılabiliyor.

Hafta sonu elektrik kesilir mi?

Elektrik kesme–açma işlemleri hafta içinde yapılıyor. Abonenin maddi sorumluluklarını yerine getirmediği için elektriği kesilmesi durumunda ve bu borcu ödemeden tekrar elektriğini açan abonelerin hafta sonu da elektriği kesilmektedir. Kesme işlemleri gün içerisinde 9:00 – 1:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Elektrik borcu var mı?

Eğer faturanızı kaybettiyseniz ve SMS ya da eposta ile almıyorsanız elektrik borcunuzu sorgulamak Sözleşme Hesap No gereklidir. Bu numarayı 444 4 372 numaralı Enerjisa çağrı merkezinde borç sorgulamak için kullanabilirsiniz. 6

You might be interested:  Psu Ne Kadar Elektrik Harcar?

Elektrik desteği yardımı nakit alınır mı?

ELEKTRİK DESTEĞİ YARDIMI NAKİT ALINIR MI? PTT iş yerlerine başvuru yapılarak elektrik desteği yardımı alınabiliyor. Bu destekten yararlanmaya hak kazanan vatandaşlar, PTT’den sunulan yardımı nakit olarak çekebiliyor.

Indirimli elektrik nereden ödenir?

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesine ilişkin uygulamada ödemeler, hak sahiplerinin geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ibraz etmesiyle PTT üzerinden yapılacak.

Elektrik desteği yardımı nereye yatar?

Aylık olarak düzenli bir şekilde elektrik faturaları için destek ödemelerini PTT şubelerinden bu şekilde alabilirler. Elektrik tüketim desteğinin finansmanı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları kapsamında yapılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector