Hızlı Cevap: Gemi Mühendisliği Ne Iş Yapar?

Gemi inşaatı mühendisliği ne kadar maaş alır?

Yeni mezun bir gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisi tersanelerde 4000-4500 TL civarı maaşla işe başlar. 3-5 yıllık tecrübesi olan bir mühendis 6000 TL – 7000 TL arası maaş alırken, 10 yıl ve üstü tecrübeye sahip mühendislerin maaşı 10000 TL’yi bulabilir.

Gemi Mühendisliği iş imkanı var mı?

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Nerede İş Bulabilir ve Çalışabilirler? Tersanelerde, gemi ve gemi makineleri yapan şirketlerde çalışabilirler. Özelde olduğu gibi kamuda da iş bulabilirler.

Gemi Mühendisliği kaç yıl?

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünde, 4 yıllık lisans eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

2 yıllık gemi inşaatı mezunları ne iş yapar?

Gemi İnşaatı bölümü mezunu kişilerin çalışmayı seçtiği başlıca yerler gemi tasarımı atölyeleri, kamu ve özel tersanelerde, liman ve liman işletmelerinde görev alırlar.

Gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği nasıl olunur?

Gemi makine mühendisi olabilmek için bazı önemli eğitimlerden geçmek gerekir. Gemi makine mühendisi olmak isteyen kişiler üniversite sınavına girerek sayısal puan türünde yüksek puanlar almalılar. Sonrasında ise ” Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ” bölümünde dört yıllık bir lisans programından mezun olmak gerekir.

You might be interested:  Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Nerede?

Gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği nasıl bir meslek?

Hemen konuya giriş yapacak olursak temel manasıyla Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği her türlü deniz taşıtlarının gemi makinelerinin projelendirilmesi, geliştirilmesi ve ekonomik şekilde üretiminin yapılması konularında çalışma yapan bir meslektir.

Uçak mühendisi ne kadar maaş alıyor?

Yeni mezun bir uçak mühendisi maaşı özel sektörde ortalama olarak 3500 TL civarındadır. Tecrübe kazandıkça, bilgisini artırdıkça uçak mühendisinin maaşı da aynı oranda artacaktır. Kurumsal bir firmada çalışan 5 yıllık uçak mühendisinin maaşı yaklaşık olarak 7500 TL bandındadır.

Makine mühendisleri ne kadar maaş alıyor?

Ortalama olarak makine mühendislerinin maaşı aylık 4.350 TL olarak belirlenmiştir. Tecrübesi olan ve belli bir süredir aynı sektörde makine mühendisliği yapan kişiler için ortalama maaş bu şekildedir. Alanında uzman olan mühendisler ise en yüksek maaş 6.350 TL olmaktadır.

Uzay mühendisleri ne kadar kazanıyor?

Kamuda çalışan bir havacılık ve uzay mühendisi 4.000 – 6.000 TL arası maaş almaktadır. Özel sektörde işe başlayan bir yeni mezun ise 3.000 – 4.000 TL arası maaş almaktadır. Tecrübe arttıkça özel sektör çalışanı bir havacılık ve uzay mühendisi 20.000 TL’ye kadar maaş almaktadır.

Gemi makineleri mühendisliği hangi üniversitelerde var?

Gemi Makineleri İşletmeciliği Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

 • GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (İÖ) (Bk.473) (Denizcilik Meslek Yüksekokulu) Devlet.
 • KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu) Devlet.
 • KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
 • MERSİN ÜNİVERSİTESİ
 • ORDU ÜNİVERSİTESİ
 • ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

2 yıllık gemi inşaatı okunur mu?

Gemi İnşaatı (MYO) Bölümü Kaç Yıllıktır? Gemi inşaatı bölümü 4 yarıyıldan oluşur. 120 AKTS ile 2 yılda mezun olunabilen bir önlisans programıdır. Öğrencilerin okuldan mezun olabilmeleri için 1 ay boyunca staj yapmaları gerekir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Yeşilırmak Elektrik Kimin?

2 yıllık üniversite hangi bölümlerin önü açık?

2 Yıllık Önü Açık Bölümler Hangileri?

 • 1- İlk ve Acil Yardım Bölümü Sağlık sektörüne ilgi oldukça yüksek.
 • 2 – Anestezi Bölümü Anestezi bölümü gitgide popüler 2 yıllık bölümler arasında yer alıyor.
 • 3- Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Diş hekimliği de herkesin hayali oldu.
 • 4- Adalet Bölümü
 • 5- Bilgisayar Programcılığı Bölümü

Gemi inşaat teknikeri nasıl olunur?

Gemi inşa teknikeri olmak için, iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarının Gemi İnşaatı önlisans bölümünden mezun olma şartı bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector