Hızlı Cevap: Elektrik Ve Su Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu?

Elektrik ve su olmasaydı ne gibi zorluklar yaşardık?

1.İşlerimizi kolaylıkla yapamazdık. 2.Karanlık olurdu her yer. 3.Ülkede ne olup bittiğinden haberdar olamazdık. 4.Herkez birbirinin mallarını çalardı.

Elektrik olmasaydı neler çalışmazdı?

Elektrik olmasaydı evimizde ve etrafımızda bulunan birçok alet ve makine çalışmazdı. Gaz lambaları ile aydınlanmak zorunda kalırdık. Çamaşırlarımızı elimizde yıkamak zorunda kalırdık. Cep telefonlarımız, bilgisayarlarımız, televizyonlarımız çalışmazdı.

Işık olmasaydı hayatımız nasıl olurdu kısaca?

Işık kaynakları olmasaydı hayatımız nasıl olurdu Bir cisme ışık geldiğinde, cisimden yansıyarak gözümüze ulaşırsa görme gerçekleşebilir. Yani ışıksız görme olmaz. Bunun yanında ışık olmadan hayat devam edemezdi. Çünkü ışık olmadan bitkiler fotosentez yapamazlardı ve oksijen de üretilmezdi.

Mevsimler olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Küresel ısınma yüzünden gün geçtikçe mevsimler kaymakta. Mevsimler olmasaydı daha çok yazın havalar soğuk kışın havalar sıcak olurdu. Güneşin ışınlarına bakan mevsimler Güneş olmasaydı daha çok kış yaşanırdı. Her şeyden önemlisi yeryüzü soğuk olduğundan insanlarda yaşayamazdı.

Hayatımızda elektrik olmasaydı ne gibi değişiklikler olurdu?

Zaman tünelinde geriye doğru gidersek; elektrik olmasaydı, internet ve cep telefonları olmazdı. Bilgisayar ve televizyon ile radyo olmazdı. Telgraf ve telefon gibi iletişim araçları olamayacaktı. Elektrik sanayide kullanılamayacağı için makineler daha kaba ve yavaş olacak, büyük seri üretim gerçekleşemeyecekti.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Istanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Nerede?

Enerji kaynakları olmasaydı ne olurdu?

*En basitinden ısı enerjisi olmasaydı bitkiler fotosentez yapamaz ve oksijen üretemezlerdi dolayısıyla bizler yaşayamazdık. *İnsan vücudu 2 dakika bile oksijensizliğe katlanamaz. *Işık enerjisi olamsaydı karanlıkta kalırdık. *Kısacası hayatımızın her karesinde enerji olduğu için, enerji olmasaydı yaşam olmazdı.

Elektrik olmasaydı hayatımızda neler değişirdi Eödev?

Elektrikler Olmasaydı; Tablet,telefon,bilgisayar gibi teknolojik aletleri kullanamazdık. Televizyon izleyemezdik. Bulaşık makinesi,çamaşır makinesi,radyo,mkirodalga,rondo,fırın,mikser,fön makinesi ve sayabileceğimiz bir çok teknolojik alet çalışmazdı. Elektrikler olmasaydı,sokaklarda ışıklandırmalar olmazdı.

Elektrik olmasa hayatımızda neler değişirdi 3 sınıf?

Cevap: Elektrik olmasaydı, bugün yaşadığımız hayatın hiçbiri olmazdı. Şehirler karanlık ekonomiler tarıma dayalı, haberleşme sistemi ilkel, ulaşım ise atlar veya buharlı taşıtlarla yapılıyor olurdu. Tıp bu kadar gelişmemiş, insanlar hala salgın hastalıklarla mücadele ediyor olurdu.

Teknolojik ürünler olmasaydı neler olurdu?

Eğer teknolojik aletler olmasaydı hayatımız şu şekilde olurdu; -Acil durumlarda birilerine ulaşmak oldukça güç olurdu. -Bugün buzdolabında sakladığımız besinleri saklayamazdık israf çok olurdu. -Arabalar olmasa ulaşım çok güçlükle ve yılın belirli zamanlarında yapılırdı.

Işık olmasaydı canlılar nasıl etkilenirdi?

Işık kaynakları olmasaydı hiç kimse bir şey göremezdi. Yani her canlı görme engeli olarak dünyaya gelirdi. En önemli ışık kaynaklarından birisi olan güneş olmasaydı eğer bitkiler fotosentez yapamaz ve canlı metabolizmasında birçok faaliyet gerçekleşemezdi.

Çevremizdeki ışık Kaynakları olmasaydı ne olurdu?

Cevap: Işık olmasaydı gözümüzün önünün görmezdik her yer karanlık olurdu.Çiçekler büyümezdi ve ağaçlar büyümezdi bu nedenle oksijenimiz azalabilirdi çiçekler büyümediği için hayvanlarımızda bu konuda kötü etkilenebilirdi.

Akşamları ışık hangi amaçlarla kullanıyoruz?

Aydınlanma amacı ile kullanılır. Yıldızlar ışık kaynaklarıdır.

Hiç orman olmazsa ne olur?

AHMED ESAT: Ormanlar olmasaydı, meyveler olmazdı, ağaçlar bizi selden ve tepeden düşen taşlardan korur. MEHMET AKİF: Hayvanların yaşaması için önemlidir ormanlar. Ağaçlar olmasaydı, kuşlar yavruları için yuva yapamazdı. DURU: Orman olmazsa yaşayamayız, daha çok ağaç dikersek yaşam süremiz uzar.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Elektrik Nasıl Güvenli Kullanılır?

Dünyada insanlar olmasaydı ne olurdu?

Çevreyi kirleterek ekosistemi bozan insanoğlu olmasaydı Dünya büyük bir doğa koruma alanını andırırdı. Kuzey Avrupa’da kurtlar, geyik ve ayıların yanı sıra, filler ve gergedanlar da yaşayabilirdi. Böylece insanın aslan, ayı veya köpek balığından daha tehlikeli olduğu ortaya çıkıyor.

Dünyada ses olmasaydı ne olurdu?

Ses olmadan bir dünya düşünemez insan, ses olmasaydı insan gelişimi bu kadarda hızlı gerçekleşemez belkide ilk çağları yeni yaşıyor olurduk. Konuşma olmazdı, herşey grafiksel olduğu için yazılara öncelik verilirdi. * Müzik olmazdı ve müzik ruhu olmaz insanlar biraz daha duygusuz hale gelebilirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector