Hızlı Cevap: Elektrik Idaresini Nereye Şikayet Edebilirim?

Aydemi nereye şikayet edebilirim?

Aydem Elektrik çağrı merkezi numarası 0850 800 0 186 olup, 7/24 hizmet vermektedir.

Elektrik için nereyi arıyoruz?

Elektrik kesintisi ya da arıza durumlarında 186 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir.

Tedaş’a dilekçe nasıl gönderilir?

Tedaş’a dilekçe yazarken mutlaka dilekçeyi bağlı bulunduğunuz il sınırlarındaki Tedaş müdürlüklerine göndermeniz gerekir. Tedaş müdürlüklerine hitaben yazılan dilekçeler Tedaş tarafından dikkate alınacaktır. Dilekçenin türü ne olursa olsun mutlaka abone sayaç numarasını dilekçeye yazmanız gerekir.

Gediz elektrik nereye şikayet edilir?

Gediz Elektrik iletişim numarası 0850 800 0 186’dır.

Elektrik Kesintisi Hangi Bakanlığa Bağlı?

EPDK | Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu.

Başkent elektrik nereye şikayet edilir?

Başkent EDAŞ telefon numarası 186’dır.

Elektrik kesintisi nasıl öğrenilir?

Enerjisa Mobil uygulamasının yanı sıra; Dağıtım Şirketlerine ait Mobil 186 uygulaması, 186 Çağrı Merkezi ve dağıtım bölgesine ait web sitesi üzerinden anlık ve gelecek planlı bakım çalışmalarını takip edebilirsiniz.

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler nelerdir?

Evinizde elektrik kesintisi yaşadığımızda önereceğiniz en etkili çözümler aşağıdaki gibidir; – Elektrik gittiğinde basit devre elemanları ile ışık elde edilebilir.2 pil, bir ampul,anahtar ve pil yatağı ile basit devre oluşturulabilir. – Telefon ve tabletler için powerbank kullanılabilir.

You might be interested:  FAQ: Elektrik Akımı Nasıl Ölçülür?

Elektrik kesintisi kaç saat olabilir?

Kesinti önceden bildirilse de bunun bir limiti bulunuyor. Bildirimli dahi olsa günlük kesinti süresi azami 12 saati geçemiyor.

Elektrik arızası için nereye dilekçe yazılır?

Tüketici hizmetleri merkezinin telefon, internet, faks ve e-posta bilgilerini herhangi bir elektrik faturanızın üzerinde bulabilirsiniz. Ancak Türkiye çapında tüm illerde elektrik ihbar ve şikayet hattı numarası 186’dır ve bulunduğunuz bölgede bu numarayı arayarak müracaatınızı yapabilirsiniz.

Elektrik dağıtım şirketleri ne iş yapar?

Dağıtım şirketi, şehir dağıtım ağlarının bakım, onarım ve işletilmesinden sorumludur. Bu ağlardan alınan elektrik perakende satış şirketleri aracılığıyla dağıtım şirketini ödenir ( dağıtım bedeli).

TEDAŞ’ın yüzde kaçı devletin?

TEDAŞ sermayesi 22 milyar lira TL olup tamamı devlete aittir. Bu; Enerji Bakanlığı’nın teklifi üzerine Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı ile değiştirilebilecek.

Yanmayan Sokak Lambaları nereye bildirilir?

1. Sokak aydınlatmam yanmıyor. Ne yapmalıyım? Sokak aydınlatma arızalarını ALO 186 BEDAŞ Çağrı Merkezi’ni arayarak, BEDAŞ Destek Twitter hesabımızdan, BEDAŞ 186 mobil uygulamasından yazarak ve www.bedas.com.tr Aydınlatma Şikayet Formu’nu doldurarak iletebilirsiniz.

Kaçak elektrik kullanan kişiyi nasıl ihbar edebiliriz?

Kaçak elektrik kullanımı ile ilgili olarak ihbarda bulunmak için ne yapmalıyım? Bedas.com.tr’de bulunan Kaçak İhbar Formu’nu doldurarak, ALO 186 BEDAŞ Çağrı Merkezi’mizi arayarak, Twitter BEDAŞ Destek hesabı ve BEDAŞ 186 mobil uygulamasından kaçak elektrik kullanımı ile ilgili ihbarda bulunabilirsiniz.

Gediz Genel Müdürü kim?

ANKARA (AA) – Türkiye’nin öncü enerji şirketlerinden Aydem ve Gediz Elektrik’te genel müdürlük görevine Çağdaş Demirağ getirildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, görevli elektrik tedarik şirketleri olarak yaklaşık 5 milyon müşteriye hizmet veren Aydem ve Gediz Elektrik şirketlerinin genel müdürü Çağdaş Demirağ oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector