Hızlı Cevap: Elektrik Faturasına Nasıl Itiraz Edilir?

Elektrik faturası çok yüksek geldi ne yapmalıyım?

Faturanızın yüksek gelmesinin sebebinin teknik arıza ya da sayacınızın yanlış okunması olduğuna inanıyorsanız, elektrik şirketinize başvuruda bulunmalısınız. İtiraz edeceğinizin faturanın aslı ve kimlik fotokopiniz ile şirketinizin müşteri merkezlerinden birine başvuruda bulunabilirsiniz.

Enerjisa fatura itiraz nasıl yapılır?

Fatura itirazlarınız için 444 4 372 numaralı Enerjisa Çağrı Merkezimizden ya da hizmet noktalarımızdan. Dilerseniz Online Hizmetler Merkezi ya da Enerjisa Mobil uygulaması üzerinden de itiraz formu doldurarak talebinizi iletebilirsiniz.

Gelen faturaya nasıl itiraz edilir?

Faturaya itirazın gerçekleştirilmesi bakımından kanunda belirli bir şekilde öngörülmemiştir. Noter kanalı ile, güvenli elektronik imza ile, telgraf ya da iadeli taahhütlü mektup ile, faturanın kabul edilmemesi, geri postalanması yolu ile hatta sözlü olarak da faturaya itiraz gerçekleştirilebilir.

Doğalgaz faturasına itiraz nasıl edilir?

187 numaralı hat, itiraz işlemlerinin yapılabildiği bir hattır. Bireyler 187’yi arayarak fatura itirazlarını kolayca gerçekleştirebilir. Doğalgaz Fatura İtirazı Nereden Yapılır? Kişiler faturalarının çok gelmesi durumunda, itiraz hakkını kullanarak incelenmesini sağlayabilir.

Elektrik faturam çok yüksek geldi nereye şikayet edebilirim?

Faturanın normalden yüksek geldiğini düşünülüyorsa: Hizmet alınan elektrik dağıtım şirketine itiraz dilekçesi yazılır. Dilekçeyi hizmet birimleri ya da işletme müdürlüklerine doğrudan ulaştırabilir, posta ya da e-posta yoluyla itirazınızı bildirebilir veya müşteri hizmetleri üzerinden kayıt oluşturulabilir.

You might be interested:  Soru: Elektrik Süpürgesi Ne Almalıyım?

Elektrik faturasi neden yuksek geldi 2021?

Bazı aylar elektrik faturaları beklediğinizden ve önceki aylardaki faturalarınızdan gerektiğince yüksek gelmektedir. Bunun nedenleri elektrik tüketimindeki artış olabileceği üzere, teknik sayaç sıkıntıları ya da dağıtım yapan şirketin sayaç okuma esnasında yaptığı hatalar olabilir.

Elektrik sayacı arızalı ise ne yapılır?

elektrik sayacı bozulunca ne yapmalı Haberi Sayacınızın arızalı olması durumunda en yakın hizmet noktamıza dilekçeyle birlikte müracaat etmeniz veya ALO 186 BEDAŞ Çağrı Merkezimizi arayarak kayıt oluşturmanız gerekiyor. Arızalı sayaçlar için tüketiciye geriye dönük eksik tüketim tahakkuk ettirilebiliyor.

Kaybolan elektrik fatura tekrar çıkarılır mı?

Elektrik Faturamı kaybettim nasıl öderim? Elektrik faturanızı kaybetmenizin fatura öderken etkisi olmaz. Eski faturanızla ya da adres, abonelik numarası gibi elektrik faturanız üzerindeki bilgileri biliyorsanız, ödeme noktalarından faturanız bulunur ve elektrik fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Enerjisa elektrik kaç günde kesilir?

İkinci bildirim yapıldıktan sonra, en az beş iş günü içinde ödeme yapılmazsa elektrik enerjisi kesilir. Enerji kesildiğinde kesme ihbarnamesi bırakılır.

Temel faturaya itiraz edilir mi?

Temel faturaya sistem üzerinden itiraz edilme hakkı bulunmazken harici haklar dediğimiz noter üzerinden çekilecek ihtarname ile itiraz edilmesi mümkündür. Ticari faturaya ise hem sistem üzerinden itiraz etmek mümkündür, hem de harici yöntemlerle yasal 8 günlük süresi içinde itiraz edilebilir.

Fatura itiraz süresi nasil hesaplanır?

Türk Ticaret Yasasının 21/2 maddesi hükümlerinde bulunan “Bir fatura alan kişi aldığı tarihten itibaren sekiz gün içinde, faturanın içeriği hakkında bir itirazda bulunmamışsa bu içeriği kabul etmiş sayılır.” hükmüne göre, sekiz gün içinde münderecatına itiraz edilmeyen faturanın münderecatı kabul edilmiş olmaktadır.

Elektrik faturasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır?

kimlik numaralı müşterisiyim.. /. / 20 son ödeme tarihli elektrik faturamda bulunan 250 TL tutarındaki elektrik tüketimi bana ait değildir. Bundan önceki faturalarım 100 TL civarındadır. Konunun incelenerek tarafıma bilgi verilmesini, muhtemel sorunların ve hataların düzeltilmesini arz ederim.

You might be interested:  FAQ: Elektrik Elektronik Mühendisliği Staj Ne Zaman?

Doğalgaz faturasını nereye şikayet edebilirim?

Şayet tüketici;faturalandırmanın tüketimlerin tespit edilmesi, tahakkuk ve faturalandırma esaslarına uygun olmadığı iddia ediyorsa;elindeki faturaların aslını/fotokopisini ekleyerek ilgili doğalgaz dağıtım şirketini EPDK’ya şikayet edebilir.

Doğal gaz şirketini nereye şikayet edebilirim?

Elindeki sözleşmenin bir fotokopisini şikayet dilekçesine ekleyerek tüketici hakem heyetine başvurmasını öneriyoruz. Ancak dilerse 175 Alo Tüketici Hattını arayarak yol gösterici bilgi alabilir.

Aksa doğalgaz nereye şikayet edilir?

Kaçak ve sızıntı gibi acil durumlarda 187 Doğal Gaz Acil Hattımızı arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector