FAQ: Uçak Elektrik Elektronik Ne Iş Yapar?

Uçak Elektrik Elektronik ne kadar maaş alır?

Uçak Elektrik ve Elektroniği Bölümü mezunları maaş aralığı 4500 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir. Bir senelik deneyime sahip uçak elektrik elektronik uzmanı 4500 TL maaş alırken iki yıl deneyimli bir uzman 5000 TL, üç yıl deneyimli bir uzman 6500 TL, dört yıl deneyimli bir uzman ise 7000 TL maaş almaktadır.

Uçak Elektrik Elektronik okunur mu?

Uçak Elektrik – Elektronik Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır? Uçak Elektrik – Elektronik, üniversitelerde Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kapsamında eğitimi verilmekte olan 4 yıllık bir lisans bölümüdür. Uçak Elektrik – Elektronik bölümü yalnızca Sayısal puan türüne göre öğrenci kabul etmektedir.

Uçak Elektrik Elektronik Teknisyeni ne iş yapar?

MESLEK: Uçak Elektroniği Teknisyeni. Uçakların elektronik ve elektrik sistemlerinin onarım ve bakımını yapar, Arızalı parçaları onararak tekrar kullanıma sunar. Arızalı parçaların servis dışı edilmesi işlemlerini yapar.

Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Nedir?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği, hava araçlarının güç sistemleri, elektrikli yapıları ve elektronik sistemlerinin detaylı bir şekilde öğrenildiği, aynı zamanda bu öğrenilen yapı ve sistemlerin muayene, bakım ve onarım gibi işlerin teorik derslerin temelinde uygulama eğitimler ile desteklendiği bir bölümdür.

You might be interested:  Soru: Gıda Mühendisliği Bölümü Mezunları Ne Iş Yapar?

Uçak Gövde Motor ne kadar maaş alır?

Uçak Gövde, Motor Bakım maaşları bulundukları firmalara bağlı olarak ortalama 4000-6000 TL civarlarında işe başlayabilirler. İleride sertifika aldıklarında ve tecrübeleri arttığında bu rakamlar dudak uçuklatacak derecede yükselebilir.

Uçak teknisyeni ne kadar maaş alır 2020?

Ortalama olarak Ülkemizde yeni göreve başlamış olan bir uçak teknisyeni, 5.000 TL ile 6.000 TL arasında maaş alır. Bunun yanında seviye, tecrübe ve liderlik vasfını kazanmış olan uçak teknisyenleri ise, 12.000 TL’ye kadar maaş alma imkanı buluyor.

Fırat Üniversitesi uçak Elektrik elektronik kaç yıllık?

Okulumuz bünyesinde kurulan tüm bölümler lisans programı olup, öğrenim süresi dört (4) yıldır.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği nerede çalışır?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü mezunları eğitim hayatlarını tamamladıktan sonra çoğunlukla Hava Araçları Bakım ve Onarım Merkezleri ve Özel Hava Yolları İşletmelerinde görev alırlar.

Havacılık ve uzay mühendisi ne iş yapar?

Havacılık ve Uzay Mühendisleri sistemleri oluşturan bileşenleri kullanarak AR-GE çalışmaları yapar, araç üretiminde, geliştirilmesinde, analiz edilmesinde ve tasarımında yer alırlar, araçların onarım ve bakımlarını yaparlar.

Uçak Bakım Teknisyeni nerede çalışır?

Çalışma ortamı genellikle kirli (yağ ve yakıt), kokulu ve gürültülüdür. İşini yürütürken birinci derecede alet ve makinelerle ilgilidir. Özel hava yollarında, hava limanlarında, uçak fabrikalarında, uçak bakım-onarım atölyelerinde, Türk Hava Yolları’nda, uçak fabrikalarının üretim ve montaj hattında çalışırlar.

Uçak Teknolojisi Hangi Üniversitelerde Var?

Uçak Teknolojisi Programı – Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü – Bölümler / Programlar – Meslek Yüksekokulu – İstanbul Okan Üniversitesi.

Erciyes Üniversitesi uçak Elektrik elektronik bölümü kaç yıllık?

Uçak Gövde, Uçak Motor, Uçak Elektrik ve Uçak Elektronik programlarında, bir yıl İngilizce Dil Eğitiminden sonra iki yıllık teknik eğitim veren Erciyes Üniversitesi Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 26.12.1994 tarih ve 29995 sayılı yazıları ile kurulmuştur.

You might be interested:  FAQ: Elektrik Nasıl Üretilir Kısa Bilgi?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği hangi fakülte?

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – Havacılık Elektrik ve Elektroniği ( Fakülte ) (112410979) | YÖK Lisans Atlası

Havacılık Yönetimi bölümü mezunu ne iş yapar?

Havacılık Yönetimi, havacılık sektöründe yer alan işletmelerin; pazarlama, finans, muhasebe başta olmak üzere gerekli her türlü operasyona dayalı faaliyetin kalite, kontrol ve emniyetini denetleyecek yetkin personellerin yetiştirilmesini amaçlayan akademik bir disiplindir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector