FAQ: Ödenmiş Elektrik Faturasını Nasıl Görebilirim?

Enerjisa fatura sorgulama nasıl yapılır?

444 4 372 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilir, daha önceki faturanızın üzerinde bulunan 10 haneli Sözleşme Hesap No ile borç sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Fatura nasıl sorgulanır?

” Fatura Sorgu Servisi” abonelerin* SMS ile güncel faturalarını istedikleri zaman sorgulayabilecekleri ücretsiz SMS kanalıdır. (*Kurumsal tek fatura aboneleri hariç) Aboneler “GUNCEL FATURA ” yazıp 7000’e ücretsiz gönderebilirler. Son 48 saat içerisindeki kullanımları içermeyebilir.

Elektrik faturası ödeme nasıl yapılır?

Elektrik faturası hangi yollardan ödenebilir?

  1. Elektrik faturası ödeme yerleri ve yöntemleri:
  2. Elektrik şirketinin veznelerinden nakit veya kredi kartı ile.
  3. Anlaşmalı bankalarda gişelerden, ATM’lerden, hesaptan, internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya otomatik ödeme ile.

Elektrik yardımı nasıl sorgulanır?

Söz konusu yardım için sorgulama e devlet üzerinden yapılabiliyor. TC Kimlik Numarası ve E Devlet Şifresi ile sisteme giriş yapıldıktan sonra arama bölümüne “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” yazmanın yeterli oluyor. Elektrik faturalarını devlet ödüyor.

Eski faturalarımı nasıl görebilirim?

e-Arşiv Fatura sorgulama işlemi, efatura.gov.tr adresinden, fatura numarası veya firma adıyla da yapılabilir. Sorgulama işlemi esnasında paylaşılmasını istemediğiniz bilgiler gizli kalır.

Tepsas ne demek?

(Toroslar EDAŞ), Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş(TEPSAŞ), Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.

Fatura bilgilerinde neler olur?

Faturayı düzenleyenin adı, varsa ticaret unvanı, iş adresi, bağlı olduğu vergi dairesi ve hesap numarası Müşterinin adı, ticaret unvanı, adresi, varsa vergi dairesi ve hesap numarası Malın veya işin nevi, miktarı fiyatı ve tutarı Satılan malların teslim tarihi ve irsaliye numarası

You might be interested:  Elektrik Meslek Yüksek Okulu Mezunları Ne Iş Yapar?

Fatura No nerede yazar?

Fişin başlık bölümünde siparişi verilen, sevkedilen ya da faturalanan tüm malzeme veya hizmetler için geçerli olacak bilgiler kaydedilir. Bu genel bilgiler bilgi türüne gruplanmış bölümlerde yer alır. Fiş başlık bölümünde yer alan alanlar ise şunlardır: Fiş / Fatura Numarası: Fişin bilgisayardaki takip numarasıdır.

Fatura Sözleşme No nerede yazar?

Abonelikle ilgili numaranız genellikle faturanızın üst kısmında isim, adres gibi aboneliğinizi tanımlayan bilgilerin bulunduğu kısımda olacaktır. Bazı elektrik perakende şirketlerinin faturasında iki numara da yer alabilir; bu durum şirketlerin sistemlerindeki farklılığa bağlanabilir.

Elektrik faturası olmadan nasıl ödenir?

Tedarikçinizin belirlediği fatura arkasında ya da internet sitesinde bulunan anlaşmalı banka şubeleri, ATM’leri, online bankacılık hizmetleri ve ödeme vezneleri gibi ödeme noktaları aracılığıyla eğer bu bilgileri biliyorsanız ya da eski faturanıza sahipsiniz kolaylıkla ödeme yapabilirsiniz.

Garanti elektrik faturası ödeme nasıl yapılır?

Öncelikle, Garanti bankası cep şubesine giriş yapınız. Ardından “İşlemler” menüsü altında sırasıyla ” Ödemeler > Fatura > Fatura Ödeme ” bölümünü seçiniz. 2. Fatura Ödeme menüsü altından “Abone No ile Ödeme ” seçeneğini işeretleyiniz.

Ödenmemiş elektrik faturası nereye ödenir?

Bilindiği üzere, elektrik faturaları PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noklarından yapılabiliyor. Peki, geciken elektrik faturası nereye ödenir? Gecikmiş faturalar, tahsilât anlaşması olan tüm bankalar tarafından tahsil edilebiliyor.

Elektrik desteği yardımı nereden çekilir?

Devlet tarafından sağlanılan elektrik faturası para desteği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vafıkları tarafından verilmektedir. Başvuru ise PTT şubelerinden yapılmaktadır. En yakın PTT şubesine giderek elektrik desteği alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

PTT elektrik yardımı neden kesilir?

Peki gerçekten elektrik yardımı neden kesilir? Elektrik yardımının kesilmesi için hanede herhangi bir düzenli yardımın kalmaması gerekmektedir. Yani şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, dul maaşı, engelli maaşı vs. gibi düzenli bir yardım yani maaş kalmadığında elektrik yardımı kesilmektedir.

You might be interested:  Sık sorulan: Kimya Mühendisliği Hangi Üniversitelerde Iyi?

Elektrik yardımı kaç TL?

‘Dar gelirliye elektrik tüketim desteği’ adı altında yapılan bu yardım ile aylık gelen faturalarınızdan her ay 118 liraya kadar olan kısmı devlet tarafından ödeniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector