FAQ: Elektrik Olmasa Ne Olurdu?

Elektrik olmasa hayatımızda neler değişirdi 3 sınıf?

Cevap: Elektrik olmasaydı, bugün yaşadığımız hayatın hiçbiri olmazdı. Şehirler karanlık ekonomiler tarıma dayalı, haberleşme sistemi ilkel, ulaşım ise atlar veya buharlı taşıtlarla yapılıyor olurdu. Tıp bu kadar gelişmemiş, insanlar hala salgın hastalıklarla mücadele ediyor olurdu.

Elektrik olmasaydı ne olurdu Eödev?

Elektrikler Olmasaydı; Bulaşık makinesi,çamaşır makinesi,radyo,mkirodalga,rondo,fırın,mikser,fön makinesi ve sayabileceğimiz bir çok teknolojik alet çalışmazdı. Sanayi de,otomobil tekstilinde kullanılan makineler çok yavaş bir şekilde çalışır. Işık kaynaklarından ampul,florasan,avize çalışmazdı.

Evimizde elektrik olmazsa ne gibi sorunlar yaşarız?

elektrik olmasaydı telefonlarımızın şarjı bittiğinde elektrik sağlayamayacağımızdan iletişim kopukluğu yaşardır. aynı şekilde haberleşme ve iletişimde tv izleyemediğimizden bilgisayara bakamadığımızdan dolayı kopukluk yaşardık.aynı şekilde besinlerimiz çürür çünkü buzdlolabı çalışmazdı.

Ateş olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Kış ısınamazdık yakacak bir şey olmadığından dolayı battaniye ve yorganlara sarılıp oturacaktır. Çoğumuz hasta olacak bazılarımız bundan dolayı hayatını kaybedecektir.Termik santraller olmayacağından dolayı elektrik enerjisi üretimi gerçekleşmeyecekti.

Yazı olmasaydı ne olurdu?

İletişim kurmakta zorlanırdık.İletişim kurmak için sembol kullanarak veya resim çizerek iletişim kurabilirdik. Yazı olmasaydı,herhangibi sorunumuzu anlatmakta zorlanırdık.Farklı semboller kullanmak ise zor olurdu.Çünkü her ülkenin alfabesi,harfleri farklıdır.Bu yüzden sembollerle iletişim kurmak biraz zor olabilirdi.

Elektrikli süpürge olmasaydı ne yapardık?

Elektrik süpürgesi olmasaydı her yeri silerek temizlemeye çalışırdı ve çok yorulurdu. Elektrikli süpürge olmadan önce halıları sopayla vurarak temizliyorlarmış insanlar, ne kadar çok yoruluyorlarmış. Elektrikli süpürge, mucit Hubert Booth’un evde hayatı kolaylaştıran önemli icatlarından biridir.

You might be interested:  Sık sorulan: Bilgisayar Mühendisliği Nasıl Kazanılır?

Teknolojik ürünler olmasaydı neler olurdu?

Teknoloji olmasaydı hayatımı hayatımız daha zor olurdu. Teknolojik aletler sayesinde bir işimizi daha kolay ve çabuk yapmaktayız. Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi olmadığını düşünün çamaşırları ve bulaşıkları elimizde yıkamamız gerekecekti. Teknoloji olmasaydı karanlıkta ve ilkel bir hayat yaşıyor olacaktık.

Bilgisayar olmasaydı ne gibi zorluklarla karşılaşırdık?

Bilgisayar olmasaydı ne gibi zorluklarla karşılaşırdık? Bilgisayar yerine elle yazılan yazıların okunması zorlaşabilirdi. Bilgisayarda depoladığımız belgeleri dosyalar halinde evimizde, iş yerimizde saklamak zorunda kalırdık. Aradığımız dosya, belge vb. şeyleri bulmamız uzun zaman alırdı.

Fizik olmasaydı ne olurdu?

Fizik bilgisi hiç olmasaydı, insan soyu ateş ve tekerleği dahi icat edemez, dünyadaki hayatını kolaylaştıracak hiçbir araç ve düzene ulaşamazdı.

Buzdolabı olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Doğrulanmış Cevap > Buzdolabı besinleri korur ve onların bayatlamasını engellediği için buzdolabı olmasaydı besinlerimiz bayatlardı ve biz ya aç kalırdık ya da onları yediğimiz vakit hasta olurduk.Bu ölüme kadar gidebilir.

Mevsimler olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Küresel ısınma yüzünden gün geçtikçe mevsimler kaymakta. Mevsimler olmasaydı daha çok yazın havalar soğuk kışın havalar sıcak olurdu. Güneşin ışınlarına bakan mevsimler Güneş olmasaydı daha çok kış yaşanırdı. Her şeyden önemlisi yeryüzü soğuk olduğundan insanlarda yaşayamazdı.

Elektriğin olmadığı dönemlerde günlük yaşam nasıl olurdu?

Buzdolabı ya da klima gibi elektrikli aletler olmadığından, eski insalar, yelpaze ile serinler, soğutucu amaçlı doğada bulunan buz ya da buzlukları kullanabilirlerdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector