FAQ: Atmden Elektrik Faturası Nasıl Yatırılır?

Internet bankacılığı ile elektrik faturası nasıl ödenir?

isbank.com.tr adresinden “Bireysel Şube” veya “Ticari Şube” seçeneklerinden birini tıklayın. Ekranda talep edilen bilgileri girerek İnternet Bankacılığı hizmetine giriş yapın. Soldaki menüden “Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme ” adımlarını takip edin. “Kurum Tipi” bölümünde “ Elektrik ” seçeneğini işaretleyin.

Indirimli elektrik faturası nasıl yatırılır?

Ödeme seçenekleri

 1. anlaşmalı kurumlar.
 2. şube bankacılığı gişeden ödeme dbs.
 3. İnternet bankacılığı otomatik ödeme talimatı online fatura ödeme.
 4. telefon. telefon. bankacılığı
 5. atm. atm. fatura. ödeme.

Ziraat Bankası Atm’den elektrik faturası nasıl ödenir?

Ziraat Bankası atm Fatura Ödeme

 1. Giriş tuşuna basın.
 2. Ödeme İşlemleri tuşuna bastıktan sonra Fatura Ödemeleri tuşunu seçin.
 3. Fatura türünü seçtikten sonra devam edin.
 4. Fatura firmanızı bularak seçin.
 5. Fatura numaranızı girdikten sonra “Devam” butonuna basın.
 6. Fatura tutarını atm ‘ye yatırın ve onaylayın.

PTT’den elektrik faturası nasıl ödenir?

Anlaşmalı elektrik dağıtım şirketleri adına elektrik faturası ödemelerinizi PTT işyerlerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Pttmatikler ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme yapılır mı?

Elektrik faturası ödemesi tüketicinin tercihine bağlı olarak nakit ya da kredi kartı ile ödenebilir. Elektrik faturası ödemesi tüketicinin tercihine bağlı olarak nakit ya da kredi kartı ile ödenebilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Bilgisayar Mühendisliği Hangi Puan Türü?

Internetten doğalgaz faturası nasıl ödenir?

Ekranda talep edilen bilgileri ilgili yerlere girerek İnternet Bankacılığı sistemine giriş yapın. Soldaki menüden “Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme ” adımlarını takip edin. “Kurum Tipi” bölümünde “ Doğalgaz ” seçeneğini işaretleyin. “Kurum Adı” bölümünde hizmet aldığınız doğalgaz dağıtım kurumunu seçin.

Elektrik faturası ödeme nasil yapılır?

Elektrik faturası hangi yollardan ödenebilir?

 1. Elektrik faturası ödeme yerleri ve yöntemleri:
 2. Elektrik şirketinin veznelerinden nakit veya kredi kartı ile.
 3. Anlaşmalı bankalarda gişelerden, ATM’lerden, hesaptan, internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya otomatik ödeme ile.

Indirimli elektrik nereden ödenir?

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesine ilişkin uygulamada ödemeler, hak sahiplerinin geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ibraz etmesiyle PTT üzerinden yapılacak.

Elektrik indiriminden kimler faydalanabilir?

2022 Sayılı kanuna göre maaş alan engelliler,18 yaş altı engelli yakını maaşı alanlar,65 yaş maaşı alanlara devletimizin sağladığı elektrik indiriminden yararlanabilmeleri için faturalarını mutlaka PTT şubelerinden ödemeleri gerekmektedir dedi.

Elektrik faturası hangi numarayla ödenir?

Dağıtım şirketlerinin tüm Türkiye’den aranabilen çağrı merkezi 186 numaralı hattı tuşlayarak adınıza kayıtlı tesisatla ilgili numarayı yetkililere sorabilirsiniz. Aynı şekilde abone numaranız için de elektrik tedarikçinize danışabilirsiniz.

Oriflame ödemeleri nereye yapılıyor?

Hesabınız olmasa da Akbank, ING Bank, QNB Finansbank, TEB, Ziraat ve İş Bankası ATM’lerinden kartsız işlemle 7/24 ödeme yapabilirsiniz. Fatura borcunuzu kredi kartıyla oriflame.mokafatura.com adresinden ödeyebilirsiniz.

Elektrik desteği yardımı nereye yatar?

Aylık olarak düzenli bir şekilde elektrik faturaları için destek ödemelerini PTT şubelerinden bu şekilde alabilirler. Elektrik tüketim desteğinin finansmanı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları kapsamında yapılmaktadır.

Elektrik yardımı nasıl sorgulanır?

Söz konusu yardım için sorgulama e devlet üzerinden yapılabiliyor. TC Kimlik Numarası ve E Devlet Şifresi ile sisteme giriş yapıldıktan sonra arama bölümüne “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” yazmanın yeterli oluyor. Elektrik faturalarını devlet ödüyor.

You might be interested:  Barajlarda Elektrik Nasıl Üretilir?

PTT’ye yatan para kaç gün içinde çekilmeli 2020?

En çok merak edilen konu ise PTT hesabına gelen paranın ne kadar süre ile PTT ‘de bekleyeceğidir. Hesap olmadan isimle gönderilen paralar belirli bir süre bekledikten sonra iade edilir. Bu paraların ödeme yerlerinde bekletilme süresi, kabul tarihinden itibaren otuz altı aydır. Sonra göndericisine iade edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector