Elektrik Yapılandırma Son Gün Ne Zaman?

Yapılandırma için son gün ne zaman?

YAPILANDIRMA NE ZAMAN BİTİYOR? Yapılandırma için 31 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapılması gerekiyor.

Yapılandırma ne zaman yürürlüğe girecek?

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 30 Nisan 2021 itibarıyla kesinleşmiş, vergi, harç ve SGK prim borçları ile cezalar yeniden

2021 de elektrik affı var mı?

Elektrik fatura borçlarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya’da 4 milyon kişiye elektrik tedarik eden firma, gecikmiş borçlara çözüm getiren yeni kampanya başlattığını duyurdu. Firma, 2021 yılının öncesine ait icralık fatura borçlarına, 30 Haziran’a kadar faiz affı geleceğini açıkladı.

Tedaş’ta yapılandırma var mı?

TEDAŞ yeniden yapılandırma ile milyarlarca liralık faturanın faizinden vazgeçecek. Tedaşa borcu bulunan belediye ve resmi kurumlarında borçlarının yapılandırma kapsamına alındığı belirtildi. TEDAŞ ‘ ın ülkemizde faaliyet gösteren 20 elektrik dağıtım şirketinden de alacağı bulunuyor.

Yapılandırma 2021 ilk taksit ne zaman?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Ticaret Bakanlığı’na, il özel idarelerine, belediyelere ve YİKOB’lara bağlı tahsil dairelerine ödenecek tutarların ilk taksitini veya peşin ödemeyi tercih etmişlerse ilk taksit ödeme süresi içinde borcun tamamını 30.09. 2021 tarihine kadar (bu tarih dâhil), Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Elektrik Prizi Nasıl Takılır?

Yapılandırma yasası çıktı mı?

Vergi cezaları, sigorta primleri, KYK borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Milyonlarca borçlu için yeni bir yapılandırma olanağı getiren yasa, Meclis’te kabul edilmesinin ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sicil affı ne zaman yürürlüğe girecek?

Düzenleme 9 Haziran 2021 tarihli ve 31506 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak aynı tarih itibariyle yürürlüğe girmiştir.

Emlak vergisi yapılandırma ne zaman son?

Bu Yapılandırma Kanununda ise 9 Haziran 2021 tarihine kadar hiç bildirim vermeyen veya eksik bildirim verenler de 31 Ağustos 2021 tarihine kadar verecekleri bildirimle yapılandırmadan yararlanacaklar” diye belirtti.

Elektrik faturamı nasıl Taksitlendirebilirim?

Vadesi geçen elektrik faturası borcunuz varsa ve ödeme güçlüğü çekiyorsanız elektrik faturalarında taksitlendirme yapabilirsiniz. Bunun için, elektrik tedarik şirketine, vadesi geçen elektrik faturalarınızı taksitlendirmek istediğinizi beyan eden bir dilekçe ile başvurmanız gereklidir.

Kaçak elektrik kullanmanın cezası ne kadar?

Kaçak Elektrik Kullanımı Cezası Ne Kadar? Abonenin toplam kaçak elektrik kullanım miktarı hesaplanır ve aktif enerji bedelinin tek terimine göre 1,5 katı olarak elektrik faturasına yansıtılır. Bu bedel kaçak kullanımın başladığından tespit edilen tarihe kadar olan dönem için geçerli olan bedeldir.

Tedaş’ın telefon numarası kaç?

Elektrik kesintisi ya da arıza durumlarında 186 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir.

Enerjisa borç sorgulama nasıl yapılır?

444 4 372 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilir, daha önceki faturanızın üzerinde bulunan 10 haneli Sözleşme Hesap No ile borç sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Elektrik borcu kaç taksit yapılıyor?

Müşteri Hizmet Merkezlerimizi ziyaret etmeden önce online randevunuzu alıp sıra beklemeden, borcunuzu kredi kartıyla 9 aya varan taksit seçenekleri ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan taksitli ödemelerde, anlaşmalı bankalar tarafından farklı oranlarda komisyon bedeli alınmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector