Elektrik Faturası Nereye Ödenir?

Ödenmemiş elektrik faturası nereye ödenir?

Bilindiği üzere, elektrik faturaları PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noklarından yapılabiliyor. Peki, geciken elektrik faturası nereye ödenir? Gecikmiş faturalar, tahsilât anlaşması olan tüm bankalar tarafından tahsil edilebiliyor.

PTT elektrik faturası alıyor mu?

Elektirk Tahsilatları Anlaşmalı elektrik dağıtım şirketleri adına elektrik faturası ödemelerinizi PTT işyerlerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Pttmatikler ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz.

Elektrik faturası internet bankacılığından nasıl ödenir?

Ekranda talep edilen bilgileri girerek İnternet Bankacılığı hizmetine giriş yapın. Soldaki menüden “Ödemeler > Fatura > Anında Fatura Ödeme ” adımlarını takip edin. “Kurum Tipi” bölümünde “ Elektrik ” seçeneğini işaretleyin. “Kurum Adı” bölümünde hizmet aldığınız elektrik dağıtım kurumunu seçin.

Su faturası nereye ödenir?

Su faturası, yetkili fatura ödeme merkezlerinden, PTT’den ödenebiliyor.

Elektrik faturası bankadan ödenir mi?

Elektrik faturaları, PTT Şubelerinden, anlaşmalı banka şubeleri ve anlaşmalı ödeme noktalarından ödenebiliyor.

Elektrik faturası kaç fatura ödenmezse kesilir?

Yapılan bu uyarının ardından ikinci faturanın gelmesiyle beraber, ikinci faturada ödenmediği takdirde yetkili kurumlar aboneleri son kez ikaz eder. Yapılan ikazın ardından ikinci faturanın 5 gün içerisinde ödenmemesi halinde abonenin elektriğinin kesileceği belirtilir.

You might be interested:  Soru: Türkiye'nin Elektrik Ihtiyacı Nasıl Karşılanıyor?

Elektrik indirimi nasıl ödenir?

Elektrik faturası desteği öncelikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kullanılarak yapılır. Bu fon kaynaklarının yeterli olmaması durumunda ise ihtiyaç duyulan tutar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesine konacak ilave ödenekten karşılanır.

Elektrik desteği yardımı nakit alınır mı?

ELEKTRİK DESTEĞİ YARDIMI NAKİT ALINIR MI? PTT iş yerlerine başvuru yapılarak elektrik desteği yardımı alınabiliyor. Bu destekten yararlanmaya hak kazanan vatandaşlar, PTT’den sunulan yardımı nakit olarak çekebiliyor.

Indirimli elektrik nasıl ödenir?

Ödeme seçenekleri

  1. anlaşmalı kurumlar.
  2. şube bankacılığı gişeden ödeme dbs.
  3. İnternet bankacılığı otomatik ödeme talimatı online fatura ödeme.
  4. telefon. telefon. bankacılığı
  5. atm. atm. fatura. ödeme.

Zorlu Enerji elektrik faturası nasıl ödenir?

Abank- Gişe 1 TL, Akbank – Gişe 1 TL, Denizbank- Gişe 1 TL, QNB Finansbank- Gişe 2 TL, Garanti Bankası – Gişe 4 TL / İnternet Bankacılığı 1 TL / Otomatik Ödeme 0,50 TL / ATM kartlı 1 TL / ATM Kartsız 1,50 TL / Telefon Bankacılığı 1 TL, Ziraat Bankası – Kredi Kartı ile tahsilat %1, ATM kartsız ödeme 1 TL İş Bankası ATM

Kredi kartıyla elektrik faturası nasıl ödenir?

Bu amaçla yapılması gereken işlem, tüketicinin TC kimlik numarası ile elektrik faturası üzerinde bulunan abone numarasının sisteme girilmesi ve borç sorgulama işleminin yapılmasıdır. Daha sonra borcun ödenmesi için kredi kartı bilgilerinin sisteme girişi yapılır ve ödeme işlemi tamamlanır.

Iş bankası tekil kod nedir?

Tekil kod, dağıtım bölgesinde yer alan her bir tüketim noktası için kayıt aşamasında oluşturulan tesisat (abone) numarası ile eş ve benzersiz numaradır. Tekil kod görevli tedarik şirketinin faturasında yer almaktadır. Tekil kod, şirket tarafından her bir tüketici için oluşturan tesisat numarasıdır.

Su faturası mobilden nasıl ödenir?

Su faturası ödeme işlemleri için de eğer mobil bankacılık kullanmıyorsanız öncelikle hizmet aldığınız bankanın mobil bankacılık uygulamasını uygulama marketlerden indirmelisiniz. Akabinde uygulamayı açtıktan sonra fatura ödeme portalını bulmalı ve ödemek istediğiniz fatura cinsini seçmelisiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Su faturası internetten ödenir mi?

Su faturası, internetten ödenebiliyor. Ödemenin internetten yapılabilinmesi için kredi kartına sahip olunması gerekiyor. İSKİ’nin sistemine giriş yapılarak, kimlik ve kredi kartı bilgilerinin girilmesi ile su faturası internet üzerinden ödenebiliyor.

Su faturası fatura olmadan nasıl ödenir?

Su Faturasını Kaybetmek Su faturaları için ödemeler, yetkili fatura ödeme merkezlerinden, PTT’den ve anlaşmalı bankaların otomatik ödeme talimatı, internet tahsilatı ve vezne tahsilatı gibi seçenekler ile yapılabiliyor. Ödemesi yapılmadan kaybolan su faturaları için herhangi olumsuz bir durum oluşmuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector